Zasady funkcjonowania Biblioteki Nauk o Ziemi

Obowiązujące zasady:

1. Ze zbiorów Biblioteki skorzystać mogą osoby zarejestrowane w systemie bibliotecznym. Osoby, które nie posiadają konta, zobowiązane są do dokonania rejestracji i dopełnienia niezbędnych formalności w Bibliotece Nauk o Ziemi. https://integro.ciniba.edu.pl/integro/registration

2. Przy ladzie bibliotecznej, może przebywać poza dyżurującym bibliotekarzem wyłącznie 1 osoba. Pozostałe osoby oczekują przed wejściem przy zachowaniu zalecanej bezpiecznej odległości.

3. Zamówienia z książek przeznaczonych do wypożyczenia złożone po godzinie 15.30 będą realizowane w dniu następnym.

4. Zamówienia na zbiory do korzystania na miejscu składa się przez katalog INTEGRO https://integro.ciniba.edu.pl/integro/catalog

5. Warunkiem skorzystania ze zbiorów na miejscu jest pozostawienie dyżurującemu bibliotekarzowi dokumentu zarejestrowanego w systemie bibliotecznym (legitymacji studenckiej, pracowniczej, karty gościa). Prosimy również o pozostawienie okryć wierzchnich i toreb w szafkach depozytowych lub szatni.

6. Miejsca czytelni są numerowane. Użytkownik zajmuje miejsce wskazane przez bibliotekarza.

7. Użytkownik może samodzielnie wykonać skan udostępnionej pozycji.

8. Dla pracowników, studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych udostępniamy stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Użytkownicy z kartą gościa na stanowiskach komputerowych mogą korzystać jedynie z komputerowego katalogu bibliotecznego.

9. Rozliczenie konta bibliotecznego i Składnicy Map na potrzeby karty obiegowej odbywa się drogą e-mailową. Na adres bnz@us.edu.pl czytelnik wysyła e-mail z prośbą o weryfikację konta bibliotecznego i Składnicy Map.

W treści e-mail prosimy o podanie niezbędnych danych takich jak:

IMIĘ I NAZWISKO oraz PESEL i/lub NR ALBUMU

Informacja o pozytywnym rozliczeniu konta zostaje również przekazana „do wiadomości” Dziekanatu Studenckiego WNP-Sosnowiec.

10.  Przypominamy, że rozliczenie konta bibliotecznego następuje w momencie uregulowania wszystkich zaległości na koncie bibliotecznym czyli zwrotu wypożyczonych książek i materiałów kartograficznych  oraz uregulowaniu opłat.

11. Biblioteka nie przyjmuje płatności gotówką ani kartą płatniczą za nieterminowy zwrot wypożyczonych książek.

Należności wobec Biblioteki można realizować poprzez:

• system PayU opcja jest dostępna po zalogowaniu się, w zakładce
     KONTO UŻYTKOWNIKA, w sekcji OPŁATY — NIEROZLICZONE

lub

• przelewem na konto: ING Bank Śląski 41 1050 1214 1000 0024 1575 8180 ; w tytule wpłaty należy wpisać: NALEŻNOŚĆ dla BNZ. Kara za nieterminowy zwrot książek. IMIĘ I NAZWISKO CZYTELNIKA Bez tych informacji nie będzie możliwe zidentyfikowanie wpłaty. KONIECZNE jest również przesłanie skanu potwierdzenia przelewu na adres: bnz@us.edu.pl

12. Uprzejmie prosimy o monitorowanie swoich kont bibliotecznych i dotrzymywanie wyznaczonych terminów.

13. Przypominamy o możliwości prolongowania książek za pośrednictwem katalogu on-line

14. Agendy Biblioteki Nauk o Ziemi ( Wypożyczalnia, Czytelnia i Składnica Map) mieszczą się w pokoju 011 (parter budynku Auli Międzywydziałowej).

15. Wszelkich informacji dotyczących korzystania z Biblioteki NoZ udziela dyżurujący bibliotekarz.

Pytania można również kierować na adres:  bnz@us.edu.pl

lub pod numer telefonu: 32-3689 661,  32-3689 675

O wszelkich zmianach w funkcjonowaniu Biblioteki  informujemy na stronie www biblioteki.bnz@us.edu.pl